Pôdorys na pár klikov pomocou jednoduchých nástrojov

Marketing  8. februára 2021 Frederik Ravas

Pôdorys na pár klikov, alebo ako zlepšíte predaj nehnuteľnosti.

Vytvorte pôdorys na pár klikov pomocou jednoduchých nástrojov.

Pri pomoci developerom, stavebným firmám, realitným kanceláriám a maklérom, vyhľadávame a aplikujeme do ich činnosti nástroje pre zlepšenie predaja. Trendy v online marketingu pre realitný trh si vyžadujú neustále zlepšovanie služieb realitných maklérov či kancelárií.

Je to cliché, no aj momentálne prevládajúci “tradičný predaj” nehnuteľnosti prostredníctvom pravidelných obhliadok, sa môže čoskoro dostať do úzadia voči výberu nehnuteľnosti na internete. Namiesto desiatich obhliadok tak záujemca absolvuje len dve, ktoré si vopred na internete vyberie. 

Developer, stavebná firma alebo realitná kancelária musia v takomto prípade spraviť všetko preto, aby boli v užšom výbere. Rozhodovať môžu detaily. Jedným z nich je aj zobrazenie pôdorysu v ponuke nehnuteľnosti.

V článku predstavujeme jednoduché a efektívne nástroje, s ktorými vytvoríte pôdorys na pár klikov.

3D pôdorys môže výrazne uľahčiť proces rozhodovanie a následnej kúpy nielen v prípade nových nehnuteľností a pekných developerských projektov, ale aj “second hand” a starších nehnuteľností. Ide o skutočne efektívny prvok, ktorý odporúčame do komunikácie zaradiť každej realitnej kancelárii či maklérovi.

Magicplan

Intuitívna mobilná aplikácia, vďaka ktorej dokážete “vyklikať” pôdorys na vašom mobilnom zariadení aj za 30 minút. Závisí od toho, či plánujete robiť len pôdorys samotný alebo chcete “načrtnúť” aj rozloženie prvkov. 

V najlacnejšej verzii viete vytvoriť profi 2D a 3D plán s neobmedzeným počtom projektov. V drahších verziách nájdete aj 360 stupňové fotografie.

Planner 5D

Taktiež vymakaná mobilná aplikácia, ktorá má veľmi kvalitný 3D výstup. Okrem miestností samotných môžete do nich doplniť nábytok z prístupnej databázy. Tá je však obmedzená a niektoré “zariadenia” sú spoplatnené. Pre lepšiu predstavu to však úplne stačí.

Room planner

Jednoducho a na pár klikov si v aplikácii Room planner vytvoríte profesionálne pôsobiaci pôdorys, ktorý si môžete dotvoriť pomocou širokej knižnice do realisticky pôsobiacej vizualizácie. Tú si následne môžete pozrieť prostredníctvom 360 stupňovej virtuálnej prehliadky a zazdielať ju klientom.  

Cena aplikácie je o čosi vyššia, no zodpovedá všetkým možnostiam, ktoré poskytuje. Ak však budete spokojní aj bez virtuálnej prehliadky a s neobmedzeným množstvom realistických fotografií, tak vám postačí aj jeden z lacnejších účtov.

Smartdraw

Online nástroj bez potreby inštalácie aplikácie, v ktorom vytvoríte pôdorys priamo v prehliadači. Pri prvom používaní si vyžaduje o čosi viac trpezlivosti. Ide o nástroj, ktorý využívajú aj profesionáli, preto je potrebné najskôr sa s ním naučiť pracovať.

Floor Plan Creator

Prehľadná a jednoduchá aplikácia, v ktorej sa zorientujete veľmi rýchlo a na pár klikov si vytvoríte 2D pôdorys, ktorý je možné si vyexportovať aj v 3D podobe. Výhodou je, že Floor Plan Creator je vhodný pre počítač aj telefón, vďaka čomu môžete na projekte pracovať, aj keď nesedíte v kancelárii. V nadväznosti na túto výhodu je výborná aj možnosť zdieľania plánov medzi kolegami, ktorú aplikácia poskytuje.

Porovnanie nástrojov

 

Náročnosť vytvorenia pôdorysu Spôsob používania Cena za užívateľa od 2D / 3D zobrazenie Zdieľanie projektov Fotorealistický výstup
Magicplan ľahká mobilná aplikácia 9,95 $ / mesiac áno áno nie
Smartdraw ťažká prehliadač 9,95 $ / mesiac nie áno nie
Planner 5D ľahká mobilná aplikácia 41,99 / rok áno áno nie
Room planner ľahká mobilná aplikácia 999,99€ / rok áno áno áno
Floor plan creator ľahká prehliadač 7€ / mesačne áno áno nie

Plánujete začať s digitalizáciou firmy? My vám poradíme!
Kontaktujte nás
Frederik Ravas

Frederik Ravas

Zakladateľ UPVISION Digital agency

Zdieľaj

Ďalšie inspirácie

Brand a Branding: cesta k vlastnej podnikateľskej identite

Brand a Branding: cesta k vlastnej podnikateľskej identite

Povedomie, Dizajn  22. septembra 2023 Ján Májek

V dnešnom konkurenčnom prostredí zohráva branding kľúčovú úlohu. Jedná sa o vytváranie silnej fir...

Čítaj viac
Má overenie účtu od Mety zmysel pre vaše podnikanie?

Má overenie účtu od Mety zmysel pre vaše podnikanie?

Marketing, Social media  6. septembra 2023 Ján Májek

Meta ponúka možnosť overenia vášho účtu na Facebooku a Instagrame. Overenie účtu je po novom možn...

Čítaj viac
Umelá inteligencia a grafický dizajn

Umelá inteligencia a grafický dizajn

Dizajn, Tipy  17. augusta 2023 Ján Májek

Umelá inteligencia a kreativita Umelá inteligencia dnes zasahuje do mnohých oblastí podnikania a ...

Čítaj viac

Dajme si kávu. Poviete nám predstavy
a my nájdeme riešenie pre váš biznis.