Facebook a Instagram bez reklamy, čo to znamená pre propagáciu?

Marketing  20. novembra 2023 Miriam Adásková

Sociálne siete sa stali neoddeliteľnou súčasťou životov ľudí po celej planéte. Trávia na nich hodiny a to z nich robí ideálne miesto na propagáciu produktov a služieb. Facebook a Instagram reklama je veľmi efektívna. Dôležité však je definovať správne cieľovú skupinu a zacieliť reklamu na definované publikum. Od toho tu sme pre Vás my! Reklamu na sociálnych sieťach vám teraz odporúčame ešte o čosi viac, pretože od novembra 2023 sa môžu používatelia rozhodnúť či chcú Facebook a Instagram bezplatne s reklamou alebo si chcú platiť za verziu bez reklám.

Platená Facebook a Instagram verzia bez reklám

Zakladateľ Facebooku, Mark Zuckerberg vždy tvrdil, že chce navždy zachovať istú podobu Meta sietí, ktoré budú zadarmo a dostupné pre všetkých. Tento rok však prišla spoločnosť s možnosťou plateného účtu. Používatelia si za 9,99 €  (web) alebo za 12,99 € (aplikácia) mesačne môžu kúpiť verziu sociálnych sietí bez reklám. Tí, ktorí odmietnu, budú pokračovať v používaní v štandardnom režime. V súvislosti s touto novinkou sa však predpokladá, že stúpne cena za reklamu.

facebook

Vyššia cena za reklamu

Aj napriek tomu, že spoločnosť zavádza verziu bez reklám, stále chcú aby bola ich platforma pre firmy zaujímavá na propagáciu. Z tohto dôvodu sa pravdepodobne navýši cena reklamy.

Odporúčame kampaň na zber sledovateľov

Vzhľadom na nové služby Meta odporúčame našim klientom kampaň na zber sledovateľov. Sledovatelia sú ľudia, ktorí majú k vášmu obsahu bližšie, pretože odoberajú váš profil. Vaše príspevky sa im zobrazujú v novinkách, a preto im nič neunikne. Zároveň vysoký počet sledovateľov pomáha zvýšiť dôveryhodnosť vašej značky.

Facebook kampaň ušitá na mieru

Každý náš klient je individuálny, a preto pri tvorbe kampane pristupujeme ku každému jedinečne. Samotnej kampani podlieha precízna analýza spoločnosti, na základe ktorej vytvoríme najefektívnejšie riešenie.

Naším cieľom je vytvoriť obsah, ktorý bude relevantný k záujmom vašej cieľovej skupiny.  Citlivo definujeme publikum, aby sme dosiahli, čo najlepšie výsledky. Zvyšujeme tým pravdepodobnosť, že na reklamu kliknú a začnú vás sledovať.

facebook

Správny čas je teraz

Ak chcete aby bol váš obsah aj naďalej relevantný a aby bola reklama návratná, odporúčame reklamu na zber sledovateľov do konca tohto roka. Tento krok vám zaručí príliv nových sledovateľov, ktorí sa k vám po kúpe platenej verzie sociálnej siete nemusia dostať.

Ak máte záujem o reklamnú kampaň, kontaktujte nás. Podrobne prekonzultujeme vaše vízie a pripravíme pre vás návratnú a efektívnu kampaň. 

Plánujete začať s digitalizáciou firmy? My vám poradíme!
Kontaktujte nás
Miriam Adásková

Miriam Adásková

Zdieľaj

Ďalšie inspirácie

Responzívny dizajn a mobilné weby: Prečo je to dnes dôležité?

Responzívny dizajn a mobilné weby: Prečo je to dnes dôležité?

Marketing  1. decembra 2023 Matej Bojnanský

V súčasnej dobe, kedy väčšina ľudí surfuje na internete cez svoje mobilné zariadenia, je nevyhnut...

Čítaj viac
Marketingový rozpočet 2024. Firmy a ich preferencie.

Marketingový rozpočet 2024. Firmy a ich preferencie.

Marketing, Social media, Tipy  27. novembra 2023 Ján Májek

Marketingový rozpočet 2024 je pre viacero firiem otáznik na ktorý sa hľadá odpoveď. Pozreli sme s...

Čítaj viac
FB spam a podvodné emaily, ktoré sa tvária ako Meta Support

FB spam a podvodné emaily, ktoré sa tvária ako Meta Support

Marketing, Social media  16. novembra 2023 Miriam Adásková

V poslednej dobe je evidovaných čoraz viac prípadov podvodných správ v mene online podpory Meta. ...

Čítaj viac

Dajme si kávu. Poviete nám predstavy
a my nájdeme riešenie pre váš biznis.