Čo obnáša webové programovanie?

Programovanie  31. júla 2023 Ján Májek

Vývoj webových aplikácií je neoddeliteľnou súčasťou sveta digitalizácie. Profesia programátora sa na trhu stala žiadanou a široko uplatniteľnou. Zaujíma vás webové programovanie a chcete vedieť ako na to? Prinášame vám pár kľúčových krokov, ktoré uľahčia váš začiatok v tomto odvetví a zároveň vám poskytnú pevný základ pre váš rastúci projekt.

Webové programovanie vyžaduje vzdelávanie

Pred tým ako sa do projektu pustíte, nezanedbávajte štúdium základov programovania. Znalosť je základom porozumenia konceptom tejto problematiky. Zároveň budete schopní efektívne riešiť problémy, ktoré sa pri vývoji môžu vyskytnúť. O webovom programovaní sa môžete vzdelávať rôzne formou rôznych príručiek alebo blogových príspevkov.

Výber správneho programovacieho jazyka

Pred začatím projektu je dôležité vybrať si vhodný programovací jazyk. Pri rozhodovaní musíte zohľadniť vhodnosť každého z nich.  Rozhodujúca pre vás môže byť aj orientácia na konkrétnu oblasť, v ktorej chcete svoju webovú aplikáciu vyvíjať. Jazykov existuje niekoľko, spomenúť môžeme napríklad JavaScript, Python, Ruby alebo PHP.

webove programovanie

Dôležitý je výber vhodného frameworku

Pre rýchlejší vývoj webových aplikácií máte na výber z existujúcich frameworkov. Ich úlohou je ušetriť vám čas aby ste sa mohli sústrediť na webové programovanie. Pri výbere frameworku by ste si mali podrobne premyslieť a analyzovať účel webu. Zároveň by ste mali myslieť na jeho funkčnosť a jednoduchosť.

Webové programovanie vyžaduje testovanie

Testovanie webu a jeho následné dolaďovanie je ohromne dôležité. Poctivé testovanie zabezpečí, že vaša webová stránka bude spoľahlivá a bezchybná. Web sa testuje dlhodobo a priahliada sa na rôzne atribúty. V súčasnosti je za samozrejmosť považované aj to, aby bol web responsívny. Resposívny web je taký, ktorý je rovnako ako na deskope funkčný aj na mobilných zariadeniach a smartphonoch.

web programovanie

Webové programovanie od Upvision

Programovanie webu je náročným procesom. V Upvision sa programovaniu webov venujeme dlhodobo. Garantovať vám môžeme odbornosť a profesionalitu počas celého procesu vývoja. Obráťte sa na nás v prípade, že chcete aby váš projekt dostal ten správny “šmrnc”!

 

Plánujete začať s digitalizáciou firmy? My vám poradíme!
Kontaktujte nás
Ján Májek

Ján Májek

Zakladateľ UPVISION Digital agency

Zdieľaj

Ďalšie inspirácie

CONTENT MARKETING

CONTENT MARKETING

Marketing  13. júna 2024 Ján Májek

V dnešnom digitálnom svete, kde konkurencia neustále narastá, sa firmy čoraz viac uchyľujú k stra...

Čítaj viac
PAY-PER-CLICK REKLAMA GOOGLE ADS – SLOVNÍK | 2.ČASŤ

PAY-PER-CLICK REKLAMA GOOGLE ADS – SLOVNÍK | 2.ČASŤ

Marketing  5. júna 2024 Ján Májek

V oblasti výkonnostného marketingu je dôležité rozumieť niektorým kľúčovým pojmom spojeným s Pay-...

Čítaj viac
Facebook reklama

Facebook reklama

Marketing  23. mája 2024 Ján Májek

Facebook reklama sa stala neoddeliteľnou súčasťou digitálneho marketingu. Vďaka svojej rozmanitos...

Čítaj viac

Dajme si kávu. Poviete nám predstavy
a my nájdeme riešenie pre váš biznis.