VIDEO REKLAMA AKO NÁSTROJ BIZNISOVÉHO RASTU

Marketing  16. februára 2023 Ján Májek

Video reklama podnikom umožňuje osloviť cieľové publikum atraktívnym a ľahko zapamätateľným spôsobom. Rastúca tendencia uprednostňovať video pred obrázkami či textom poskytuje podnikateľom skvelú príležitosť rozvíjať svoj biznis. Poďme si vysvetliť, aké sú hlavné výhody video marketingu a ako ho správne využiť pre rast vášho biznisu.

PREČO VYUŽIŤ VIDEO REKLAMU?

Video reklama preukázateľne zvyšuje konverzie na webových stránkach. Ako je uvedené na blogu HubSpot, až 92 % marketérom prináša video pozitívnu návratnosť investícií.

Video marketing pomáha firmám aj na sociálnych sieťach. Algoritmy momentálne uprednostňujú videobsah, a preto video zvyčajne získava väčší dosah ako napríklad statické obrázky.

Až 71 % spotrebiteľov uprednostňuje video pred iným obsahom. Video reklama vám teda umožní prinášať používateľom obsah, ktorému budú venovať pozornosť.

video-reklama-marketing-youtube-upvision

Keďže je YouTube druhou najnavštevovanejšou web stránkou, YouTube video reklama vám umožňuje osloviť veľké množstvo potenciálnych zákazníkov Okrem toho je vysoko cielená a jej reklamné metriky sú veľmi ľahko merateľné.

Videá sú ľahšie zapamätateľné ako informácie v texte. Video reklama vám umožňuje lepšie prezentovať produkty a zároveň zdieľať emocionálne príbehy, ktoré pomáhajú vytvárať si väzby so zákazníkmi. 

Videá často zvyšujú čas strávený na web stránke a mieru engagementu, čo pozitívne ovplyvňuje on-page SEO.

TIPY PRE ÚSPEŠNÚ VIDEO REKLAMU

Poďme si prebrať niekoľko tipov pre video marketing, ktoré vám pomôžu zaujať cieľové publikum a zároveň rozvíjať podnikanie. 

URČITE SI JASNÝ CIEĽ

Chcete zvýšiť povedomie o značke alebo zlepšiť predaj? Predtým, ako začnete investovať do video marketingu by ste mali vedieť, čo chcete dosiahnuť. 

DEFINUJTE CIEĽOVÉ PUBLIKUM

Aký videoobsah preferujú vaši potenciálni zákazníci? Čo ich môže prinútiť kúpiť si produkt alebo si zapamätať vašu značku po sledovaní videa?

publikum-zasah-reklama-video

VYBERTE SPRÁVNU PLATFORMU

Video reklama na YouTube patrí medzi najbežnejšie formy video reklamy, no existuje množstvo iných marketingových kanálov na publikovanie videa. To však neznamená, že sa vám oplatí zverejňovať videá na každom z nich. Ak ste si definovali cieľové publikum, v tomto kroku potrebujete zistiť, na akej platforme trávi najviac času. Ide o sociálne siete, e-maily, vyhľadávače alebo YouTube?

VYBERTE VHODNÝ TYP VIDEO REKLAMY

Niektoré typy videa sú skvelé na prezentáciu produktov, iné na zvýšenie povedomia a ďalšie sú ideálne na zvýšenie konverzií.

Live stream videá

Live stream videá si v súčasnosti získavajú veľa pozornosti. Často ich na zvýšenie predaja využívajú influenceri. Tento formát je pre vás vhodný, ak je vašim cieľom budovanie dôvery u potenciálnych zákazníkov alebo zvyšovanie konverzií.

live-stream-video-biznis

Produktové demo videá 

Tieto videá sú silným predajným nástrojom. Vytvorte demo videá, ktoré pomôžu riešiť pochybnosti potenciálneho zákazníka. Vysvetlite vo videu vlastnosti produktu, jeho účely a dôvody, prečo je pre zákazníka správnou voľbou.

Vzdelávacie videá

Vzdelávacie videá majú uplatnenie predovšetkým v sektore B2B, kde musí osoba poverená nákupom porovnávať viaceré produkty a získať o nich čo najviac informácií.

UPREDNOSTNITE KVALITU PRED KVANTITOU

Vytvorenie desiatok nezaujímavých videí vám pravdepodobne veľký úspech neprinesie. Pred vytváraním videí sa uistite, že bude každé video slúžiť konkrétnemu účelu a ponúka niečo jedinečné.

video-obsah-kratke-videa-pre-vasu-znacku-upvision

VIDEO REKLAMA PRE VÁŠ BIZNIS

Ak ste majiteľom firmy a chcete vytvoriť video reklamu, ktorá vám prinesie skutočné výsledky, obráťte sa na tím Upvision. Vďaka modernému vybaveniu a marketingovým zručnostiam dokážeme vytvoriť video reklamu, ktorá zapôsobí na zákazníkov a splní vaše marketingové ciele.

Plánujete začať s digitalizáciou firmy? My vám poradíme!
Kontaktujte nás
Ján Májek

Ján Májek

Majiteľ UPVISION Digital agency

Zdieľaj

Ďalšie inspirácie

VŠETKO ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O TIKTOK ADS

VŠETKO ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O TIKTOK ADS

Marketing, Social media  12. júla 2024 Ján Májek

TikTok reklamy prichádzajú na Slovensko, otvárajúc značkám veľkú príležitosť osloviť 1,2 milióna ...

Čítaj viac
Brand advertising

Brand advertising

Marketing  1. júla 2024 Ján Májek

Reklama je esenciálnou súčasťou každého úspešného podnikania. Je to nástroj, ktorý pomáha firmám ...

Čítaj viac
CONTENT MARKETING

CONTENT MARKETING

Marketing  13. júna 2024 Ján Májek

V dnešnom digitálnom svete, kde konkurencia neustále narastá, sa firmy čoraz viac uchyľujú k stra...

Čítaj viac

Dajme si kávu. Poviete nám predstavy
a my nájdeme riešenie pre váš biznis.