TOP AI nástroje | 2024

Marketing  10. mája 2024 Ján Májek

ai-tools

Prinášame prehľad top AI nástrojov pre rok 2024. Od inteligentných chatbotov ako ChatGPT až po inovatívne platformy ako COPY.AI a Motion, ktoré menia tvár podnikania. Či už ide o automatizáciu obsahu, zefektívnenie projektového manažmentu firmy, alebo poskytovanie bezchybnej zákazníckej podpory, tieto nástroje sú navrhnuté tak, aby zvýšili vašu produktivitu a udržali vás na popredných pozíciách v dynamickom digitálnom prostredí. Zistite, ako môžu tieto nástroje transformovať váš obchodný model a otvoriť nové možnosti pre rast vašej firmy.

 

1. ChatGPT – príprava podkladov, analýz a prehľadov

ChatGPT, vyvinutý spoločnosťou OpenAI na základe modelu GPT-4.0 je chatbot so schopnosťou komunikovať formou dialógu a poskytovať odpovede, ktoré sa javia prekvapivo ľudské. Tento nástroj využíva veľké jazykové modely na predpovedanie ďalšieho slova v sérii slov a učí sa posilňovaním so spätnou väzbou od ľudí, aby sa zdokonalil vo svojich schopnostiach sledovať pokyny a generovať uspokojivé odpovede. V digitálnom marketingu je ChatGPT nástrojom, ktorý marketérom poskytuje nenahraditeľnú pomoc pri každodenných úlohách.

Využitie ChatGPT v digitálnom marketingu

Generovanie obsahu

ChatGPT môže pomôcť s rýchlym a efektívnym vytváraním contentu, ktorý dokáže personalizovať v závislosti od cieľovej skupiny a zároveň zachovávať autenticitu a relevanciu.

Zákaznícka podpora

Implementácia ChatGPT do chatbotov na webovej stránke môže zlepšiť zákaznícku podporu tým, že poskytuje rýchle a presné odpovede na otázky zákazníkov 24/7.

Reklamné kampane

ChatGPT dokáže pomôcť s tvorbou a testovaním reklamných textov pre Pay-Per-Click kampane, čím sa zvyšuje ich účinnosť a návratnosť investícií.

SEO

Slúži aj na generovanie nápadov contentu na sociálne siete. Je silným nástrojom, ktorý môže zlepšiť SEO na viacerých úrovniach, od témy obsahu až po technické aspekty webu.

Automatizácia e-mailového marketingu

ChatGPT vie byť využitý na vytváranie personalizovaných a kreatívnych e-mailových kampaní, čo nás vedie k vyššiemu zapojeniu a konverziám.

2. COPY.AI – preddefinované texty pre vašu komunikáciu v štýle, ktorý si vyberiete 

COPY.ai predstavuje revolučný nástroj poháňaný umelou inteligenciou, ktorý umožňuje jednoducho generovať rôznorodý obsah s ohľadom na vlastný tone of voice. Ponúka širokú škálu nástrojov a služieb s cieľom automatizovať a optimalizovať marketingové a predajné procesy.

Výhody používania Copy.ai

Neobmedzené možnosti tvorby obsahu

Copy AI obsahuje viac ako 90 šablón a nástrojov na tvorbu obsahu, čím konkuruje väčšine ostatným nástrojov na písanie s umelou inteligenciou. V rámci Copy.ai možno vytvárať rôzne druhy obsahu vrátane content plánov, titulkov k príspevkom na Instagrame, textov príspevkov na sociálny sieťach, popisov produktov na e-shop, e-mailov, online reklamy a mnoho ďalšieho. Dá sa taktiež využiť na tvorbu dlhých textov, či blogových príspevkov.

Tone of voice

Jedným z najvýznamnejších prvkov Copy.ai je jeho schopnosť prispôsobovať obsah konkrétnemu tónu hlasu. Článok zameraný na vedomosti môže byť napísaný odborným tónom, zatiaľ čo obsah pre sociálne médiá môže byť presvedčivý.

Brand Voice

Brand Voice je funkcia, ktorá umožňuje definovať charakteristický tón a štýl komunikácie pre značku. Vytvorenie Brand Voice je jednoduché – stačí vložiť informácie o značke a následne ich používať pri generovaní obsahu. Copy.ai s pomocou Brand Voice garantuje, že všetky vygenerované texty budú v súlade so zvolenou značkou, čo zabezpečí jednotný tón komunikácie značky a konzistentnosť na všetkých platformách.

copy-ai

3. MOTION (usemotion) – automatizácia procesov vo firme

Motion je komplexný nástroj na automatizáciu projektového manažmentu, schôdzok a meetingov. Umožňuje používateľom optimalizovať deň, riadiť úlohy a kalendár za pomoci implementovanej umelej inteligencie. Motion je systém na vytváranie a správu úloh, zostavovanie pracovných plánov projektov a správu projektov. Je poháňaný umelou inteligenciou pre automatické plánovanie úloh do kalendárov, taktiež dokáže vytvárať návrhy na základe predtým vytvorených kalendárov.

Výhody používania Motion

Automatické plánovanie

Automatické plánovanie v aplikácii Motion je jednou z najvýznamnejších funkcií, ktoré umožňuje efektívne riadenie kalendára a úloh. S využitím algoritmov a umelej inteligencie Motion automaticky priraďuje atribúty úloh do kalendára, vrátane priorít, deadlinov a udalostí, čo používateľovi zvyšuje produktivitu práce a znižuje stres z plánovania. Táto funkcia nielenže zjednodušuje plánovanie, ale aj zabezpečuje, že úlohy sú prispôsobené dennému harmonogramu. Automatické plánovanie v Motion robí správu úloh a času jednoduchšou a efektívnejšou.

Riadenie projektov

Motion poskytuje robustný nástroj na riadenie projektov pre malé tímy s rôznymi režimami zobrazenia, vďaka čomu je spolupráca na projekte jednoduchšia. Umožňuje lepšie blokovanie času s ostatnými a plánovanie vlastného času.

Rezervácia stretnutí

Funkcia rezervácie stretnutí v Motion umožňuje flexibilné plánovanie a prispôsobovanie sa individuálnym potrebám. Tento komplexný nástroj umožňuje jednoduché rezervovanie stretnutí s externými klientmi a prispôsobuje sa prostredníctvom algoritmov umelej inteligencie. Vďaka tejto funkcii sa automaticky prispôsobujú nastavenia a atribúty podľa vašich preferencií, ako je pracovný čas a zvyky. To zabezpečuje, že Motion odporúča najlepšie časy na vykonanie práce. Taktiež umožňuje pripojenie ku Google alebo Microsoft kalendárom.

4. CAPTIONS.AI – tvorba video obsahu 

Captions je aplikácia využívajúca umelú inteligenciu na tvorbu videí. Tento neoceniteľný nástroj umožňuje tvorcom obsahu a marketérom produkovať obsah s minimálnym úsilím. Vďaka svojim funkcionalitám, ako je kompresia videa, strihanie videí, tvorba titulkov, podtitulkov, AI hudby a ďalších, Captions automatizuje video content.

5. ELEVENLABS.IO – hlasový obsah v akomkoľvek jazyku 

ElevenLabs sa zaoberá nasadením hlasovej umelej inteligencie, ktorej poslaním je zabezpečiť univerzálnu dostupnosť obsahu v akomkoľvek jazyku a hlase. Spoločnosť ElevenLabs vytvára najrealistickejší, najvšestrannejší a kontextovo najzrozumiteľnejší zvuk umelej inteligencie, pričom podporuje 29 jazykov so 120 rôznymi hlasovými prízvukmi. ElevenLabs je pokročilý nástroj prevodu textu na reč, teda jednoducho umožní dať textu hlas. Okrem vytvárania hlasovej stopy, ElevenLabs umožňuje vytvorené hlasy alebo zvukové klipy aj upravovať.

elevenlabs-ai-umela-inteligencia

6. BEACONS.AI – automatizácia obsahu, tvorba webov, e-shopov, správ + newslettring 

Beacons.ai je inovatívna platforma, ktorá využíva silu umelej inteligencie na uľahčenie bezproblémového vývoja webových stránok, e-shopov, správy webu a dokonca aj na kompletné prepracovanie e-mailových systémov. Tento nástroj pomáha tvorcom obsahu zlepšiť ich online prítomnosť a obchodné aktivity.

Funkcie Beacons

Link v bio – Vďaka viacúčelovému bio odkazu majú tvorcovia možnosť skonsolidovať všetky svoje základné odkazy a platformy sociálnych médií do jedného odkazu, čím sa zjednoduší prístup pre fanúšikovskú základňu.

Tvorba webu – Beacons.ai poskytuje tvorcom nástroje na vytváranie webových stránok bez potreby znalosti kódovania alebo špeciálneho dizajnérskeho tímu.

E-mailový marketing – Umožňuje tvorcom vytvárať a odosielať e-maily svojim fanúšikom a stavať tak silnejšiu komunitu.

Fakturácia – Uľahčuje správu financií a vybavovanie platieb.

upvision-ai-beacons

7. MANYCHAT – plne automatizovaný chat s vašimi zákazníkmi 

ManyChat predstavuje komplexnú platformu, ktorá pomáha pri predajných a marketingových aktivitách pomocou technológie chatbotov. Je vhodným nástrojom pre spoločnosti, ktoré majú záujem o plne automatizované interakcie s klientmi. ManyChat umožňuje jednoduché nastavenie automatického zasielania správ prostredníctvom webového chatu, e-mailu, služby Facebook Messenger, Instagram alebo SMS. ManyChat je výkonným nástrojom pre podniky, ktoré chcú so svojím publikom komunikovať konverzačným a efektívnym spôsobom.

Výhody používania ManyChat

  • Rýchle oslovenie používateľov a vyššia miera zapojenia publika.
  • Možnosť tvorby chatbotov pomocou predpripravených šablón a jednoduchého vizuálneho nástroja.
  • Sledovanie a analyzovanie účinnosti chatbotov.
  • Rast povedomia o značke.
  • Poskytovanie zákazníckej podpory.
  • Integrácia ManyChat s inými platformami (Shopify, Zapier,..).

8. TOP AI nástroje a prečo je výhodné ich používať ? 

Použitie AI nástrojov v marketingu prináša mnohé výhody, ktoré firmám zvýšujú efektivitu a efektívnosť ich reklamných kampaní. Nejde o to vytvárať nelogický obsah, ide o to pripraviť si dôležité podklady a pozerať sa efektívne na viacero možností z perspektívy. Ai nástroje nám pomáhajú efektívne pracovať tiež s levelom zamestnancov, z juniora sa vďaka AI stane rýchlejšie mid a senior pracovník, pretože AI mu veľmi efektívne uľahčí cestu k rastu. Veríme, že vám dnešneý prehľad top AI nástrojov pomohol sa zorientovať v téme a implementujete ich do svojich firiem.

 

Plánujete začať s digitalizáciou firmy? My vám poradíme!
Kontaktujte nás
Ján Májek

Ján Májek

Zakladateľ UPVISION Digital agency

Zdieľaj

Ďalšie inspirácie

Facebook reklama

Facebook reklama

Marketing  23. mája 2024 Ján Májek

Facebook reklama sa stala neoddeliteľnou súčasťou digitálneho marketingu. Vďaka svojej rozmanitos...

Čítaj viac
PAY-PER-CLICK REKLAMA GOOGLE ADS – SLOVNÍK | 1.ČASŤ

PAY-PER-CLICK REKLAMA GOOGLE ADS – SLOVNÍK | 1.ČASŤ

Marketing  29. apríla 2024 Ján Májek

V rámci Pay-Per-Click reklamy Google Ads identifikujeme rozsiahly zoznam termínov, ktorých poznan...

Čítaj viac
Tvorba webu. Redizajn webovej stránky pre Fintech startup.

Tvorba webu. Redizajn webovej stránky pre Fintech startup.

Marketing, Programovanie, Case studies  24. marca 2024 Ján Májek

Náš klient pred pár mesiacmi prišiel za nami, že mu nefunguje Google reklama na webe. My sme ju o...

Čítaj viac

Dajme si kávu. Poviete nám predstavy
a my nájdeme riešenie pre váš biznis.