Lead generation kampane ako nástroj oslovenia uchádzačov o zamestnanie

Marketing, Social media  29. mája 2023 Ján Májek

Chcete získať kvalitné a relevantné kontakty uchádzačov, ktorí prejavili aktívny záujem o pracovné pozície? Riešením sú výkonné lead generation kampane. Poďme si vysvetliť, čo sú leady, ako môžu lead generation kampane pomôcť personálnym agentúram získať viac uchádzačov a ako vyzerá stratégia tejto kampane v praxi.

Čo sú lead generation kampane?

Používajú sa na získanie zákazníkov alebo kontaktov na zákazníkov, ktorí prejavili záujem o váš produkt alebo službu. V našom prípade ide o pracovnú ponuku. Stratégia lead generation kampane zahŕňa takmer všetky aspekty vášho marketingu vrátane PPC, SEO, dizajnu webovej stránky a stratégie sociálnych sietí.

Čo je lead?

Termín Lead sa používa na označenie potenciálneho zákazníka, ktorý prejavil záujem o konkrétnu službu/produkt/ponuku. Ak uchádzač o zamestnanie navštívil vašu webovú stránku, prehliadal si pracovné ponuky alebo si stiahol váš obsah, môžeme ho označiť termínom lead.

employer-branding-hr-marketing-oslovenie-uchadzacov-o-pracu

Prečo potrebujete získavať kontakty? 

Ak sa vám podarí získať kontakt na potenciálneho uchádzača o zamestnanie, môžete sa mu naďalej pripomínať a posielať mu vhodné pracovné ponuky. Rozšírite si tak sieť talentov a budete schopní rýchlejšie obsadiť pracovné pozície vašich klientov.

V personálnych agentúrach má lead generation kampaň význam nielen z hľadiska získavania uchádzačov, aj keď sa budeme v tomto článku venovať primárne tejto téme. Pomáha vám získavať aj ďalších klientov, čo sa prejaví na väčšom počte voľných pracovných miest.

Ako na lead generation stratégiu?

V skratke si vysvetlíme, ako môže vyzerať efektívna lead generation stratégia pre personálnu agentúru.

Zachyťte lead 

Keď sa potenciálny uchádzač o zamestnanie dostane na vašu webovú stránku, je celkom pravdepodobné, že sa sem už nevráti. Možno ho aj zaujme pracovná ponuka, no bude pokračovať v hľadaní na iných portáloch a na vašu agentúru zabudne. Máte teda málo času na to, aby ste získali jeho kontakt. Skúste to urobiť výmenou za niečo, čo uchádzač ocení.

lead-generation-kampane-ako-nastroj-oslovenia-uchadzacov-o-pracu

Použite lead magnety

Dajte uchádzačom najavo, že im výmenou za ich kontakt ponúknete niečo hodnotné. Môže ísť napríklad o bezplatný webinár, newsletter s novými pracovnými ponukami alebo e-book. Skvelým príkladom z praxe je bezplatná mzdová kalkulačka, ktorú sme implementovali na web HR agentúry Adecco. Pod kalkulačkou sa nachádza prehľadný, ľahko vyplniteľný formulár pre zanechanie kontaktu.

Môžete použiť aj nenápadnejšie lead magnety, ako sú napríklad kariérne blogy. Tie slúžia ako hlavný zdroj informácií pre ľudí, ktorí majú záujem zamestnať sa cez vašu personálnu agentúru. Neprinesú vám však lead iba tým, že ich vytvoríte a zverejníte. Skúste na konci každého kariérneho blogu čitateľom ponúknuť, aby sa prihlásili na voľné pracovné miesto alebo na odber newslettera. 

Presmerujte návštevníka na landing page

Keď návštevník klikne na magnet a dostane sa na landing page, prichádza vaša šanca získať jeho kontakt. Dajte si záležať na tom, aby bola táto stránka jasná, prehľadná a jednoznačne viedla k vykonaniu požadovanej akcie

ziskavanie-potencialnych-zamestnancov-online-a-na-socialnych-sietach

Pri redizajne webu spoločnosti Adecco sme pre landing page na zanechanie kontaktu zvolili čistý a intuitívny dizajn. Uchádzač môže po kliknutí na magnet „Rýchla registrácia“ za pár sekúnd vyplniť kontaktné údaje a získavať tak pravidelné pracovné ponuky do elektronickej schránky.

Ohodnoťte vašu stratégiu

Skontrolujte výkonnosť jednotlivých lead magnetov a preskúmajte získané kontakty. Zistite, či sú uchádzači, ktorí vám zanechali kontakt, skutočne vhodnými zamestnancami pre vašich klientov.

Lead generation kampaň pre personálnu agentúru

Získavanie nových kontaktov je pre personálnu agentúru kľúčovým faktorom pre udržanie rastu spoločnosti. Potrebujete zvýšiť počet uchádzačov (leadov), ktorí sa hodia na pracovné pozície vašich klientov. To môžeme spoločne zabezpečiť pomocou výkonnej lead generation kampane. Kontaktujte nás ešte dnes, aby sme si dohodli konzultáciu a našli vhodné riešenie.

Plánujete začať s digitalizáciou firmy? My vám poradíme!
Kontaktujte nás
Ján Májek

Ján Májek

Majiteľ UPVISION Digital agency

Zdieľaj

Ďalšie inspirácie

VŠETKO ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O TIKTOK ADS

VŠETKO ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O TIKTOK ADS

Marketing, Social media  12. júla 2024 Ján Májek

TikTok reklamy prichádzajú na Slovensko, otvárajúc značkám veľkú príležitosť osloviť 1,2 milióna ...

Čítaj viac
Brand advertising

Brand advertising

Marketing  1. júla 2024 Ján Májek

Reklama je esenciálnou súčasťou každého úspešného podnikania. Je to nástroj, ktorý pomáha firmám ...

Čítaj viac
CONTENT MARKETING

CONTENT MARKETING

Marketing  13. júna 2024 Ján Májek

V dnešnom digitálnom svete, kde konkurencia neustále narastá, sa firmy čoraz viac uchyľujú k stra...

Čítaj viac

Dajme si kávu. Poviete nám predstavy
a my nájdeme riešenie pre váš biznis.