Čo je správa webu a prečo je potrebná?

Marketing, Programovanie  16. novembra 2022 Matej Bojnanský

Chcete, aby váš web fungoval optimálne 24 hodín denne? Riešením je správa webu. Vďaka nej bude váš web fungovať bez akýchkoľvek problémov so spamom, vírusmi alebo spomalením. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, čo je vlastne správa webu a prečo je potrebná.

Čo je správa webu?

Správa webu zahŕňa súbor rôznych činností, ktoré sú skombinované tak, aby ste sa nemuseli starať o prevádzku vašich webových stránok. Agentúry, ako aj naša, môžu zabezpečovať všetku prácu súvisiacu s webovou stránkou za vás. 

Správa webu zahŕňa činnosti ako zálohovanie dát, ochrana proti vírusom, monitoring nefunkčných prvkov na webe a ďalšie. Činnosti možno rozšíriť aj mimo IT a technickej bezpečnosti – na marketingové aktivity spojené so správou webu, ako sú monitoring vývoja webu, navrhované vylepšenia výkonnosti:

 • rýchlosť webu,
 • responzivita pre mobilné zariadenia,
 • SEO a organické vyhľadávanie
 • UX / UI dizajn
 • aktuálne analytické nástroje – GA4

Platí to aj pre súlad s legislatívou, ako plnenie legislatívnych podmienok – ochrana osobných údajov, cookies, súlad s predpismi pri predaji na diaľku (e-shopy)…

Prečo je správa webu potrebná?

Existuje viacero dôvodov, prečo vám môže správa webu uľahčiť podnikanie. Či už je to bezpečnosť, výkonnosť webu v marketingu, predchádzanie chybám, pri porušení legislatívy pokutám…

Správa webu prináša výhody, ktoré sú dobrou investíciou – a vo finále sa môžu pozitívne prejaviť aj na vašich nákladoch. Prevencia a správa webu je výhodnejšia, ako riešenie problému, ktorý môže viesť až k strate analytiky, pozícií vo vyhľadávačoch, zneužitiu…

Aké prináša externá správa webu výhody?

1. Ušetrite čas a venujte sa podnikaniu naplno

Vďaka outsourcingu údržby webovej stránky si budete môcť vyhradiť viac času pre rozvoj vášho podnikania. Väčšine podnikov chýbajú zdroje, čas a odborné znalosti, spojené so správou webových stránok. A mať interného programátora nie je vždy potrebné.

Zahoďte starosti spojené s aktualizáciou, riešením chýb a zálohovaním web stránky. Údržba a aktualizácia webstránky môže robiť agentúra, ktorá má so správou webov skúsenosti. 

Správa webu od upvision.

2. Predíďte strate dôležitých údajov

Súčasťou správy webových stránok je aj pravidelné zálohovanie dát. Zálohovanie je zárukou toho, že vašu webovú stránku bude možné po strate údajov obnoviť. V dôsledku nedbanlivosti alebo aj hackerského útoku môže byť vaša webová stránka úplne vymazaná. Aj v tomto prípade je možné ju vďaka zálohovaniu v krátkom čase úplne obnoviť.

3. Váš web je pravidelne technicky aktualizovaný

Správa webovej stránky zahŕňa aj technickú aktualizáciu webu, ktorú na web stránkach je potrebné vykonávať. Ak vaša web stránka nebude pravidelne technicky aktualizovaná, zvyšujú sa riziká. Pravidelnou aktualizáciou sa preto zvyšuje bezpečnosť webu.

Správa webu, programátorské a grafické

4. Bezproblémové fungovanie web stránky

Vďaka technickej podpore a automatizovanej kontrole prostredníctvom skriptov má webová stránka fungovať bezproblémovo 24 hodín denne. Automatická kontrola funkčnosti eliminuje dlhodobú nečinnosť stránky v dôsledku preťaženia, hackerských útokov alebo zlyhania servera. Môže kontrolovať aj správne a funkčné odosielanie e-mailov a objednávok. 

5. Váš web je chránený pred spamom a vírusmi

Pri prevádzkovaní webu sa môžete stretnúť so spamom a vírusmi. Stáva sa, že spamy chodia do e-mailov, ale môžu byť odoslané aj z vašich mailov. Spam ruší návštevníkov webu a ovplyvní negatívne pozície webu vo vyhľadávači.

Ochrana proti spamu môže byť v niektorých prípadoch aj komplikovanejšia ako len umiestnenie re-captche. Preto je v prípade opakovaných problémov dobré zveriť tieto činnosti do rúk profesionálov.

6. Monitoring behu stránky 24/7

Monitorovanie behu web stránky pomáha zabezpečiť, aby bol váš web neustále dostupný všetkým používateľom prichádzajúcich z rôznych typov zariadení. Vďaka monitorovaniu sa okamžite dozvieme o vypadnutí web stránky, aby sa mohli čo najskôr podniknúť kroky na jej opätovné spustenie.

Funkčný web je základ podnikania 

Správne fungovanie webovej stránky je dôležité pre bezproblémové podnikanie (nielen online). Správa webu vám môže ušetriť kopec času, peňazí a aj starostí.

Ako sa venujeme správe webu v UPVISION?

Okrem základných činností pri správe webu zabezpečujeme aj:

  • monitoring nefunkčných odkazov, 
  • testovaciu verziu webu, 
  • monitoring Google Search Console, 
  • monitoring kľúčových slov, 
  • kontrolu podozrivých aktivít,
  • servisné práce,
  • návrhy na vylepšenia UX/CRO,
  • mesačný report o stave webu.

Potrebujete vyriešiť aktualizáciu a správu webu? Správa korporátnych CMS aj so správou obsahu, ale aj správa a ochrana webov na WordPresse alebo iných menších  webov je našim denným „chlebíčkom“. Ochráňte váš web a zabezpečte pravidelnú správu s našim interným tímom programátorov.

Hľadáte partnera pre IT, tvorbu alebo správu webu alebo iného IT riešenia?
Chcem správu webu
Matej Bojnanský

Matej Bojnanský

Zdieľaj

Ďalšie inspirácie

Facebook reklama

Facebook reklama

Marketing  23. mája 2024 Ján Májek

Facebook reklama sa stala neoddeliteľnou súčasťou digitálneho marketingu. Vďaka svojej rozmanitos...

Čítaj viac
TOP AI nástroje | 2024

TOP AI nástroje | 2024

Marketing  10. mája 2024 Ján Májek

Prinášame prehľad top AI nástrojov pre rok 2024. Od inteligentných chatbotov ako ChatGPT až po in...

Čítaj viac
PAY-PER-CLICK REKLAMA GOOGLE ADS – SLOVNÍK | 1.ČASŤ

PAY-PER-CLICK REKLAMA GOOGLE ADS – SLOVNÍK | 1.ČASŤ

Marketing  29. apríla 2024 Ján Májek

V rámci Pay-Per-Click reklamy Google Ads identifikujeme rozsiahly zoznam termínov, ktorých poznan...

Čítaj viac

Dajme si kávu. Poviete nám predstavy
a my nájdeme riešenie pre váš biznis.