Bezplatná reklama na Facebooku: Kedy je najlepšie publikovať príspevky?

Marketing  30. septembra 2022 Ján Májek

Nájdenie najlepšieho času kedy publikovať príspevky na Facebooku môže vašej firme výrazne pomôcť zvýšiť povedomie o značke a dosiahnuť vysoký organický reach bez toho, aby ste využili služby platenej reklamy na Facebooku. Nájsť ten správny čas na zverejnenie príspevku však môže byť náročné, a preto vám s tým radi pomôžeme.

Kedy je všeobecný odporúčaný čas publikovať príspevky?

Spoločnosť Sprout Social zverejnila zoznam najlepších časov kedy publikovať príspevky na rôznych sociálnych sieťach. Sprout Social uvádza, že publikum je na sociálnej sieti Facebook najaktívnejšie v utorok až piatok o 10:00.

Keďže bola analýza vykonaná globálne, je potrebné zohľadňovať aj regionálnu variabilitu. Ak sa rozhodnete v tomto čase pridávať príspevky, oplatí sa vám neskôr skontrolovať ich dosah pomocou služby Facebook Insights.

kedy publikovať príspevky

Najhoršie dni na postovanie príspevkov

Spoločnosť Sprout uvádza aj to, že najhorším dňom na uverejňovanie príspevkov je sobota, a hneď po nej nasleduje nedeľa. Ak vám ide o to, aby mali vaše príspevky čo najväčší engagement rate, vyhýbajte sa uverejňovaniu príspevkov počas víkendu.

Nájdite si vlastný najlepší čas kedy publikovať príspevky

Všeobecné výsledky najlepších časov na uverejňovanie príspevkov na Facebooku sa oplatí aplikovať, no je potrebné tieto časy následne upravovať podľa toho, ako sa správa vaše publikum. Správanie publika sa môže meniť napríklad v závislosti od toho, či sa zameriavate na B2B alebo B2C segment.

Zistite, kedy je vaše publikum najaktívnejšie

Sociálna sieť Facebook uprednostňuje najaktuálnejšie príspevky, a práve preto by ste mali uverejňovať posty v čase, keď je vaše publikum najviac aktívne. Pozrite si vašu analytiku, aby ste zistili, v akom čase máte príspevky publikovať.

kedy publikovať príspevky

Analyzujte vaše príspevky a vyberte tie najúspešnejšie

Ďalším krokom, ktorý vám pomôže nájsť ten najlepší čas na uverejňovanie príspevkov je preštudovanie obsahu, ktorý ste zverejňovali v minulosti. Využite analytické nástroje, aby ste zistili, ktoré príspevky mali vysoký engagement rate a vysoký počet zobrazení. Vyberte tie najúspešnejšie príspevky a pozrite sa, v aký čas a deň v týždni ste ich zverejnili.

Preštudujte si kroky vašej konkurencie

Tento spôsob pomôže najmä nováčikom na Facebooku, ktorý zatiaľ nemajú históriu príspevkov, z ktorej by mohli vychádzať. Preštudujte si príspevky, ktoré uverejňujú firmy s podobným zameraním a preskúmajte ich taktiky. Ak ich chcete predbehnúť, skúste uverejňovať príspevky o pár minút skôr.

Testujte rôzne časy kedy publikovať príspevky

Po vykonaní prieskumu a vyhľadaní tých najlepších časov príspevky publikujte. Skúste aplikovať A/B testing a zverejňujte ten istý obsah v rôznych časoch, aby ste zistili, ktorý čas vám prinesie najlepšie výsledky. Všímajte si mieru aktivity vášho publika v analytických nástrojoch.

kedy publikovať príspevky

Sledujte novinky a kontrolujte zmeny

Facebook, ako aj jeho publikum, sa neustále mení. Správanie používateľov ovplyvňujú rôzne situácie. Napríklad počas pandémie Covid ľudia začali používať sociálnu sieť Facebook ešte viac. Predtým prechádzali Facebook počas obedňajších prestávok, no počas pandémie kontrolovali novinky aj počas online meetingov.

Okrem správania publika sa menia aj algoritmy Facebooku. Ak chcete mať na Facebooku vysoký organický reach a úspešne zvýšiť povedomie o značke, pravidelne sledujte zmeny a prispôsobujte im svoje marketingové stratégie.

Ako často by ste mali publikovať príspevky na Facebooku?

Sledovatelia na Facebooku môžu byť ľahko frustrovaní z nadmerného počtu príspevkov, v dôsledku čoho „odlajknú“ vašu stránku. Preto je dôležité, aby ste udržiavali nižšiu frekvenciu zverejňovania príspevkov. Ak chcete, aby mala vaša bezplatná Facebook reklama v podobe príspevkov úspech, zverejňujte ich tri až sedemkrát týždenne.

kedy publikovať príspevky

 

Plánujete začať s digitalizáciou firmy? My vám poradíme!
Kontaktujte nás
Ján Májek

Ján Májek

Zakladateľ UPVISION Digital agency

Zdieľaj

Ďalšie inspirácie

Brand a Branding: cesta k vlastnej podnikateľskej identite

Brand a Branding: cesta k vlastnej podnikateľskej identite

Povedomie, Dizajn  22. septembra 2023 Ján Májek

V dnešnom konkurenčnom prostredí zohráva branding kľúčovú úlohu. Jedná sa o vytváranie silnej fir...

Čítaj viac
Má overenie účtu od Mety zmysel pre vaše podnikanie?

Má overenie účtu od Mety zmysel pre vaše podnikanie?

Marketing, Social media  6. septembra 2023 Ján Májek

Meta ponúka možnosť overenia vášho účtu na Facebooku a Instagrame. Overenie účtu je po novom možn...

Čítaj viac
Umelá inteligencia a grafický dizajn

Umelá inteligencia a grafický dizajn

Dizajn, Tipy  17. augusta 2023 Ján Májek

Umelá inteligencia a kreativita Umelá inteligencia dnes zasahuje do mnohých oblastí podnikania a ...

Čítaj viac

Dajme si kávu. Poviete nám predstavy
a my nájdeme riešenie pre váš biznis.