BANNEROVÁ REKLAMA V OBSAHOVEJ SIETI GOOGLE

Marketing  16. februára 2023 Miriam Adásková

Obsahová sieť spoločnosti Google je rozsiahly online priestor, ktorý môžete efektívne využiť na nájdenie správneho publika a potenciálnych zákazníkov prostredníctvom bannerovej reklamy. V tomto článku sa pozrieme na to, čo bannerová reklama v obsahovej sieti Google znamená a ako ju optimalizovať pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov.

ČO JE OBSAHOVÁ SIEŤ GOOGLE?

Služba Google Ads je rozdelená na dve siete, vyhľadávaciu a obsahovú. Obsahová sieť Google je súbor webových stránok, aplikácií a špecifických webov Googlu, na ktorých sa môže zobrazovať vaša online reklama. Priestor na zobrazovanie reklám poskytujú okrem Googlu aj vlastníci webov a blogov prostredníctvom služby Google AdSense.

ČO JE BANNEROVÁ REKLAMA?

Bannerové reklamy by sme mohli laicky nazvať online billboardmi. V obsahovej sieti sa ľuďom zobrazujú pri prehliadaní webových stránok a aplikácií. Môžu byť statické, animované alebo založené na videu.

bannerova-reklama-a-jej-casti-upvision

AKO OPTIMALIZOVAŤ BANNEROVÚ REKLAMU V OBSAHOVEJ SIETI GOOGLE?

V tejto časti článku vám predstavíme niektoré tipy a postupy na vytváranie a optimalizáciu bannerových reklám.

1. Prepojte Google Ads konto so službou Google Analytics/GA4

Pre úspešnú optimalizáciu bannerovej reklamy potrebujete získať prehľad o výkone vašej webovej stránky a aktivitách používateľov. V účte Google Ads kliknite na nástroje a nastavenia, vyberte prepojené účty a potom službu Google Analytics/GA4.

2. Optimalizujte kreatívu bannerových reklám

Umiestnite firemné logo pozdĺž hornej časti zobrazovanej reklamy, aby bolo jednou z prvých vecí, ktorú používatelia uvidia. Na upútanie pozornosti používateľov máte len niekoľko sekúnd, a preto by mala byť vaša bannerová reklama na webe ľahko čitateľná. Texty by mali byť krátke a jednoduché, aby boli zrozumiteľné pre vašu cieľovú skupinu. Ak inzerujete fyzický produkt, je dobré do bannerovej reklamy zahrnúť aj fotografiu alebo obrázok

profesionalna-kreativa-v-bannerovej-reklame-upvision

3. Zacieľte na správne publikum

Predtým, ako spustíte reklamnú kampaň, si jasne definujte vaše cieľové publikum. Obsahová sieť Google vám umožňuje cieliť reklamy na konkrétne skupiny používateľov založené na ich záujmoch, demografických údajoch a histórii prehliadania. Vhodné spôsoby zacielenia sa líšia od veľkosti a druhu podniku. Pre menšie podniky je napríklad lepšie nastaviť menej spôsobov zacielenia, aby ste predišli tomu, že sa bude reklama zobrazovať len zriedka alebo vôbec.

4. Využite výhody remarketingu

Predstavte si, že spúšťate bannerovú reklamu na záhradnícke pomôcky. Potom si uvedomíte, že používatelia síce na reklamu klikajú, no vy nedosahujete cieľ konverzie. V tomto prípade je dobré zvážiť využitie remarketingu. Keď používatelia opätovne narazia na vašu reklamu, zvyšuje to pravdepodobnosť, že si produkt zakúpia.

cielenie-targetting-cielova-skupina-bannerova-reklama-google-upvision

5. Zahrňte Call-To-Action

Vaša bannerová reklama na mediálnych portáloch by mala obsahovať vhodnú CTA, ktorá sa najlepšie hodí k posolstvu a zámeru vašej reklamy. Týmto poskytnete používateľom priestor na kliknutie a dôvod na interakciu s vašou reklamou.

Je bannerová reklama účinná?

Ak je bannerová reklama na Google správne optimalizovaná, ide o účinný nástroj na prilákanie nových zákazníkov a zvýšenie povedomia o značke. Vytvorenie efektívnej bannerovej reklamy si však vyžaduje skúsenosti a znalosti, na ktoré majitelia firiem veľakrát nemajú čas. V Upvision vám radi poskytneme poradenstvo a vytvoríme kampaň, ktorá dosiahne požadované výsledky. Sme spoľahlivá digitálna agentúra s odborným tímom a dlhoročnými skúsenosťami.

Plánujete začať s digitalizáciou firmy? My vám poradíme!
Kontaktujte nás
Miriam Adásková

Miriam Adásková

Zdieľaj

Ďalšie inspirácie

Brand a Branding: cesta k vlastnej podnikateľskej identite

Brand a Branding: cesta k vlastnej podnikateľskej identite

Povedomie, Dizajn  22. septembra 2023 Ján Májek

V dnešnom konkurenčnom prostredí zohráva branding kľúčovú úlohu. Jedná sa o vytváranie silnej fir...

Čítaj viac
Má overenie účtu od Mety zmysel pre vaše podnikanie?

Má overenie účtu od Mety zmysel pre vaše podnikanie?

Marketing, Social media  6. septembra 2023 Ján Májek

Meta ponúka možnosť overenia vášho účtu na Facebooku a Instagrame. Overenie účtu je po novom možn...

Čítaj viac
Umelá inteligencia a grafický dizajn

Umelá inteligencia a grafický dizajn

Dizajn, Tipy  17. augusta 2023 Ján Májek

Umelá inteligencia a kreativita Umelá inteligencia dnes zasahuje do mnohých oblastí podnikania a ...

Čítaj viac

Dajme si kávu. Poviete nám predstavy
a my nájdeme riešenie pre váš biznis.