BANNEROVÁ REKLAMA V OBSAHOVEJ SIETI GOOGLE

Marketing  16. februára 2023 Ján Májek

Obsahová sieť spoločnosti Google je rozsiahly online priestor, ktorý môžete efektívne využiť na nájdenie správneho publika a potenciálnych zákazníkov prostredníctvom bannerovej reklamy. V tomto článku sa pozrieme na to, čo bannerová reklama v obsahovej sieti Google znamená a ako ju optimalizovať pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov.

ČO JE OBSAHOVÁ SIEŤ GOOGLE?

Služba Google Ads je rozdelená na dve siete, vyhľadávaciu a obsahovú. Obsahová sieť Google je súbor webových stránok, aplikácií a špecifických webov Googlu, na ktorých sa môže zobrazovať vaša online reklama. Priestor na zobrazovanie reklám poskytujú okrem Googlu aj vlastníci webov a blogov prostredníctvom služby Google AdSense.

ČO JE BANNEROVÁ REKLAMA?

Bannerové reklamy by sme mohli laicky nazvať online billboardmi. V obsahovej sieti sa ľuďom zobrazujú pri prehliadaní webových stránok a aplikácií. Môžu byť statické, animované alebo založené na videu.

bannerova-reklama-a-jej-casti-upvision

AKO OPTIMALIZOVAŤ BANNEROVÚ REKLAMU V OBSAHOVEJ SIETI GOOGLE?

V tejto časti článku vám predstavíme niektoré tipy a postupy na vytváranie a optimalizáciu bannerových reklám.

1. Prepojte Google Ads konto so službou Google Analytics/GA4

Pre úspešnú optimalizáciu bannerovej reklamy potrebujete získať prehľad o výkone vašej webovej stránky a aktivitách používateľov. V účte Google Ads kliknite na nástroje a nastavenia, vyberte prepojené účty a potom službu Google Analytics/GA4.

2. Optimalizujte kreatívu bannerových reklám

Umiestnite firemné logo pozdĺž hornej časti zobrazovanej reklamy, aby bolo jednou z prvých vecí, ktorú používatelia uvidia. Na upútanie pozornosti používateľov máte len niekoľko sekúnd, a preto by mala byť vaša bannerová reklama na webe ľahko čitateľná. Texty by mali byť krátke a jednoduché, aby boli zrozumiteľné pre vašu cieľovú skupinu. Ak inzerujete fyzický produkt, je dobré do bannerovej reklamy zahrnúť aj fotografiu alebo obrázok

profesionalna-kreativa-v-bannerovej-reklame-upvision

3. Zacieľte na správne publikum

Predtým, ako spustíte reklamnú kampaň, si jasne definujte vaše cieľové publikum. Obsahová sieť Google vám umožňuje cieliť reklamy na konkrétne skupiny používateľov založené na ich záujmoch, demografických údajoch a histórii prehliadania. Vhodné spôsoby zacielenia sa líšia od veľkosti a druhu podniku. Pre menšie podniky je napríklad lepšie nastaviť menej spôsobov zacielenia, aby ste predišli tomu, že sa bude reklama zobrazovať len zriedka alebo vôbec.

4. Využite výhody remarketingu

Predstavte si, že spúšťate bannerovú reklamu na záhradnícke pomôcky. Potom si uvedomíte, že používatelia síce na reklamu klikajú, no vy nedosahujete cieľ konverzie. V tomto prípade je dobré zvážiť využitie remarketingu. Keď používatelia opätovne narazia na vašu reklamu, zvyšuje to pravdepodobnosť, že si produkt zakúpia.

cielenie-targetting-cielova-skupina-bannerova-reklama-google-upvision

5. Zahrňte Call-To-Action

Vaša bannerová reklama na mediálnych portáloch by mala obsahovať vhodnú CTA, ktorá sa najlepšie hodí k posolstvu a zámeru vašej reklamy. Týmto poskytnete používateľom priestor na kliknutie a dôvod na interakciu s vašou reklamou.

Je bannerová reklama účinná?

Ak je bannerová reklama na Google správne optimalizovaná, ide o účinný nástroj na prilákanie nových zákazníkov a zvýšenie povedomia o značke. Vytvorenie efektívnej bannerovej reklamy si však vyžaduje skúsenosti a znalosti, na ktoré majitelia firiem veľakrát nemajú čas. V Upvision vám radi poskytneme poradenstvo a vytvoríme kampaň, ktorá dosiahne požadované výsledky. Sme spoľahlivá digitálna agentúra s odborným tímom a dlhoročnými skúsenosťami.

Plánujete začať s digitalizáciou firmy? My vám poradíme!
Kontaktujte nás
Ján Májek

Ján Májek

Zakladateľ UPVISION Digital agency

Zdieľaj

Ďalšie inspirácie

CONTENT MARKETING

CONTENT MARKETING

Marketing  13. júna 2024 Ján Májek

V dnešnom digitálnom svete, kde konkurencia neustále narastá, sa firmy čoraz viac uchyľujú k stra...

Čítaj viac
PAY-PER-CLICK REKLAMA GOOGLE ADS – SLOVNÍK | 2.ČASŤ

PAY-PER-CLICK REKLAMA GOOGLE ADS – SLOVNÍK | 2.ČASŤ

Marketing  5. júna 2024 Ján Májek

V oblasti výkonnostného marketingu je dôležité rozumieť niektorým kľúčovým pojmom spojeným s Pay-...

Čítaj viac
Facebook reklama

Facebook reklama

Marketing  23. mája 2024 Ján Májek

Facebook reklama sa stala neoddeliteľnou súčasťou digitálneho marketingu. Vďaka svojej rozmanitos...

Čítaj viac

Dajme si kávu. Poviete nám predstavy
a my nájdeme riešenie pre váš biznis.